Wszystko co trzeba wiedzieć o pieluszkach bambusowych

Wszystko co trzeba wiedzieć o pieluszkach bambusowych

Wykonane są z miękkiego włókna bambusowego, są przewiewne i delikatne, dlatego stały się tak bardzo popularne wśród produktów dla niemowląt.

Pieluszki bambusowe są wielorazowe i bezpieczne dla delikatnej skóry niemowląt. Dlaczego warto ich używać i jakie mają zalety? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym są pieluszki bambusowe?

Jest to wielorazowa pieluszka wykonana z wysokiej jakości tkaniny bambusowej. Można je kupić w dobrych sklepach z dziecięcymi akcesoriami. Pieluszki bambusowe posiadają certyfikaty bezpieczeństwa: szumisie.pl/pieluszki-bambusowe/ dzięki czemu są bezpieczne dla niemowląt. Te niesamowicie przydatne i uniwersalne pieluchy są wykonane w 100% z przędzy bambusa, dlatego ich cena jest wyższa niż zwykłych pieluch.

Zalety pieluch bambusowych

  • Są bardzo chłonne – chłoną do 60% więcej wilgoci niż tradycyjne pieluszki dostępne w sklepach.
  • Mają właściwości przeciwgrzybicze oraz antybakteryjne, są przyjazne dla delikatnej skóry dziecka.
  • Są rekomendowane dla dzieci o skórze atopowej i skłonnej do alergii.
  • Działają przeciwzapalnie na skórę dziecka, zapobiegają podrażnieniom i przyspieszają regeneracje po powstawaniu odparzeń.
  • Niesamowicie miękka w dotyku i delikatna.
  • Niezwykle wytrzymała i nie elektryzuje się, ani nie mechaci.
  • Schnie niezwykle szybko, dzięki czemu wielorazowe korzystanie z nich nie stanowi problemu.
  • Nie przepuszczają szkodliwych promieni UV.
  • Nie niszczą się, dlatego mogą posłużyć długo, nawet gdy dziecko z nich wyrasta.

Jakie ma zastosowanie pieluszka bambusowa?

Jest to produkt uniwersalny i sprawdzi się do wielu zadań specjalnych. Dzieci uwielbiają przytulać pieluszki bambusowe, ponieważ są przemiłe w dotyku, sprawdzi się też jako myjka do delikatnej skóry dziecka oraz jako zwykła wielorazowa chusteczka.

Małe pieluszki bambusowe mogą służyć jako śliniak, warto ją także układać w gondoli, gdy dziecko dużo się ślini lub samodzielnie pije z butelki i trochę ulewa.

Większa pielucha bambusowa może służyć do owijania noworodka w pierwszych dniach życia. Takie otulacze chronią dziecko przed wyziębieniem i przydają się podczas przewijania w plenerze. Mamy używają ich także jako prześcieradła do dziecięcego łóżeczka oraz układają ją latem w gondoli wózka czy kołyski. Kocyki z bambusa najlepiej sprawdzają się latem, ponieważ jest to materiał przewiewny, a jednocześnie nie pozwoli na wyziębienie dziecka.

Każda Mama powinna dopisać pieluszkę bambusową do wyprawki swojego dziecka, jest ona idealna jako prezent dla młodej Mamy i jej pociechy.

Jak jest wytwarzany materiał z bambusa?

Bambus rośnie na dużych obszarach naszej planety, nie wymaga stosowania środków chemicznych czy pestycydów. Rośnie niesamowicie szybko, nawet 91 cm na dobę i jest bardzo wydajnym surowcem. Materiał, który powstaje bez użycia chemicznych substancji jest o wiele bardziej przyjazny dla skóry niemowląt.

Pieluszki bambusowe są uniwersalne, dlatego Mamy tak bardzo je doceniają. Maja ogromną ilość zalet, dlatego są najlepszym wyborem dla eko Mam, które dbają o skórę swojego malucha. Jest to absolutny must-have w wyprawce dla niemowląt.