Waterwipes – woda i grejpfrut

Chusteczki nawilżane to produkt odpowiedni dla pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry wcześniaków jak i innych urodzonych o czasie noworodków. Skóra dzieci z racji swojej niedojrzałości podatna jest na podrażnienia, reakcje alergiczne oraz odparzenia.

Wilgotne chusteczki, zastosowanie

Nasączone chusteczki są bardzo uniwersalne. Mogą być one bowiem wykorzystywane podczas codziennej pielęgnacji skóry dziecka zarówno w domu, jak i poza nim.

Wilgotne chusteczki, sposób użycia

Chusteczki nawilżane https://www.aptekagalen.pl/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda-60szt są bardzo wygodne w stosowaniu. Pojedynczą chusteczkę należy wyciągnąć, delikatnie przetrzeć skórę dziecka, a następnie wyrzucić. Należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne zamykanie opakowania, tak aby nie dopuszczać do wysychania pozostałych chusteczek.

Wilgotne chusteczki, skład

W celu minimalizowania ryzyka podrażnień pożądany jest dość prosty skład chusteczek nawilżanych. Optymalnie powinny one zawierać wodę z ewentualnym dodatkiem ekstraktów roślinnych. Należy jednak pamiętać o tym, że wyciągi roślinne z uwagi na możliwość wywoływania reakcji alergicznych w przypadku dzieci powinny być stosowane z rozwagą.

Wilgotne chusteczki, ekstrakt z pestek grejpfruta

Na rynku dostępne są chusteczki waterwipes zawierające w swoim składzie wodę oraz ekstrakt z pestek grejpfruta. Wykazuje on właściwości prozdrowotne w tym działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Aplikowany zewnętrznie na obszary skóry zmienione chorobowo, w tym objęte łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry czy grzybicą łagodzi objawy dolegliwości, takie jak na przykład świąd i przynosi ulgę.