Szklane butelki dla niemowląt znów w modzie!

Szklane butelki dla niemowląt

Niegdyś mleko podawało się niemowlakom jedynie w szklanych butelkach. Później natomiast nastała era plastiku, przez co i butelki dla maluchów zaczęto produkować z tego właśnie surowca. Ich lekkość i łatwość przenoszenia pozwoliła im zyskać popularność. Dziś jednak do łask wracają szklane butelki dla niemowląt. 

Dla mleka modyfikowanego i naturalnego

Powszechnie wydaje się, że szklane butelki dla niemowląt służą wyłącznie do podawania im mleka modyfikowanego. Tymczasem wiele mam decyduje się odciągać własne mleko, a następnie podawać je dziecku z butelki. Rozwiązanie to jeszcze korzystne szczególnie w przypadku maluchów, które mają problem z chwyceniem piersi, natomiast nie sprawia im większego problemu wzięcie do ust smoczka. Każda szklana butelka dla niemowląt wyposażona jest w owy smoczek, dlatego też powinna być ona dostosowana do wieku dziecka. Młodsze niemowlaki zwykle nie są w stanie wypić zbyt dużo mleka na raz, zatem dedykowane im są butelki o mniejszej pojemności, z mniejszym smoczkiem. Tymczasem w przypadku starszych maluchów, warto wybrać szklane butelki dla niemowląt większych rozmiarów. Niemowlakom po 6. miesiącu życia w butelkach można podawać także wodę czy innego rodzaju napoje. Zwykle rodzice wybierają je, gdy rozpoczynają rozszerzanie diety malucha. Tego rodzaju butelki można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Szklane butelki dla niemowląt

Jak dbać o szklane butelki dla niemowląt?

We wnętrzu szklanych butelek dla niemowląt zazwyczaj nie powstają rysy, w których mogłyby osadzać się bakterie. Niemniej jednak wymagają one właściwej higieny. Po każdym użyciu powinno się butelkę wyparzyć za pomocą gorącej wody bądź umieścić w specjalistycznym wyparzaczu do butelek. Dokładnie odkazić, poprzez wygotowanie, powinno się również smoczek butelki. Zasadniczo butelki należy wymienić co 2-3 miesiące. W pierwszych miesiącach życia dziecka, rodzice zwykle wymieniają butelki z taką, a nawet większą częstotliwością. Ich pociechom dedykowane są bowiem kolejne modele, przeznaczone dla nieco większych dzieci. Obecnie różnego rodzaju szklane butelki dla niemowląt można bez problemu kupić w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.