Pierwsze klocki dla malucha – jakie wybrać?

Wymyślenie zajęcia dla dziecka to niekiedy duży problem rodziców. Maluchy często szybko się nudzą i rezygnują z danej aktywności po krótkiej chwili zaangażowania. Są jednak sprawdzone zabawy, które potrafią skupić uwagę malucha na dłużej. Wiele mam, zwłaszcza mam chłopców, stwierdza, że ich dzieci godzinami potrafią bawić się klockami. Starsze maluchy zazwyczaj doskonale odnajdują się w zabawie klockami lego. Co jednak zaproponować dzieciom, dla których klocki lego są zbyt małe i niebezpieczne do zabawy?

Pierwsze klocki dla malucha – jakie wybrać?

Pierwsze klocki dla maleństwa powinny przede wszystkim być wykonane z dobrego materiału. Trzeba wziąć pod uwagę, że młodsze dzieci bardzo często mają tendencję wkładania różnych przedmiotów do buzi. Warto zadbać o to, by wszystkie zabawki miały odpowiednie certyfikaty. Dobrym rozwiązaniem są klocki wafle duże. Są one wykonane z bezpiecznych materiałów, są dość miękkie, co również zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania – maluch nie zrobi sobie nimi krzywdy. Klocki wafle są lekkie i przeznaczone są już dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Oczywiście, może się nimi bawić również starsze rodzeństwo. Z klocków wafle dużych powstawać mogą niesamowite konstrukcje. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Jak bawić się klockami z młodszymi dziećmi?

Oczywiście, trudno wymagać od dwulatka, aby tworzył niesamowite budowle. Jednak warto już od małego uczyć dziecko zabawy z klockami. Łączenie kloców wafle pomaga dziecku ćwiczyć koordynację ruchową, uczy precyzji i cierpliwości. Klocki wafle duże są również pełne kolorów. Można poprosić maluszka, aby segregował klocki kolorami, albo nazywał odcienie, które widzi. Na budowanie najwyższych wież, czy skomplikowanych zamków przyjdzie jeszcze czas. Dzieci potrafią bawić się klockami typu wafle naprawdę przez długi okres życia – po prostu na przestrzeni lat zmienia się forma tej zabawy. To świetny pomysł na prezent, zwłaszcza dla chłopców, którzy z reguły kochają zabawę tego typu przedmiotami.