Pajacyki dla niemowląt – czym są i jak wybrać?

Bawełniany pajacyk w gwiazdki

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to niełatwe zadanie, szczególnie jeżeli w drodze jest pierwsze dziecko. Współcześnie producenci zaoferować mogą tak różnorodne ubranka jak pajacyki, kaftaniki, czy też body. Dla rozjaśnienia poniżej opisane zostaną pajacyki dla niemowlaka. Czym się charakteryzują oraz jak je wybrać?

Wyjątkowe pajacyki

Nie ulega wątpliwości, że pajacyk to ten element garderoby, w który powinien być uposażony każdy niemowlak. Chociaż rodzice często wykorzystują pajacyki jako ubiór do spania, nie można ich mylić z popularnymi śpiochami. Pajacyk to rodzaj jednoczęściowego ubranka wierzchniego, które posiada zarówno długie rękawki, jak i nogawki.

Ponadto w większości przypadków pajacyki wyposażone są w dużą ilość nap, które umożliwiają zapięcie ubranka na całej długości. Tego rodzaju zapięcie najczęściej znajduje się z przodu ubranka. Warto również nadmienić, że w ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się również pajacyki zapinane za pomocą zamka.

Wybór odpowiedniego pajacyka

Pajacyk to bardzo uniwersalny element ubioru, który może być wykorzystywany zarówno jako śpioszek w chłodniejsze noce, jak i jako element ubioru wyjściowego wraz z body oraz jako samodzielny element ubioru w cieplejsze dni. Podczas wyboru pajacyka przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał wykonania.

Najlepszym rozwiązaniem są bawełniane pajace dla niemowląt, które nie zawierają domieszki syntetycznych materiałów. Należy pamiętać, że dziecięca skóra odznacza się wyjątkową delikatnością. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy zastosowane w pajacyku napy są bez niklu, co uchroni dziecko przed potencjalną reakcją alergiczną.