Nauka angielskiego dla 5 latka — co robią dzieci na kursach?

nauka angielskiego

Język angielski nierzadko sprawia uczniom wiele problemów. Dzieci czują się przez to zniechęcone, co przekłada się na dalsze pogorszenie wyników w nauce. Warto więc oswoić dziecko z tym językiem, jeszcze zanim zacznie ono uczęszczać do szkoły podstawowej. Nauka angielskiego dla 5 latka to nieodłączny element oferty wielu dzisiejszych szkół językowych. Metody nauki stosowane w takich placówkach skutecznie zachęcają dzieci do nauki i pokazują, że język angielski da się lubić.

Jakie zabawy są stosowanie na kursach angielskiego dla 5 latków?

Dzieci w tym wieku najlepiej przyswajają wiedzę o otaczającym je świecie poprzez dobrą zabawę. Czemu by zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Nauka angielskiego dla 5 latka obejmuje różnorodne gry i zabawy, dzięki którym dziecko nie będzie miało w przyszłości oporów (tak zwanej bariery językowej) przed używaniem tego języka obcego w przyszłości. Świetnym pomysłem jest zapisanie dziecka na kurs online: https://edoo.pl/angielski-dla-5-6-latka/

Wierszyki, rymowanki i piosenki

nauka angielskiego

Jest to bardzo skuteczna kategoria zabaw, jeśli chodzi o naukę języka. Skojarzenia i wyuczone frazy pomagają zapamiętywać człowiekowi informacje z dowolnej dziedziny wiedzy (każdy zna chyba powiedzenie „pamiętaj chemiku młody, zawsze wlewaj kwas do wody”). Podobnie jest i tutaj. Dzięki wierszom i piosenkom, które w zawierają w sobie rymy, dużo prościej jest zapamiętać ich treść, nawet jeśli jest ona zapisana w języku obcym. Dodatkowym atutem, urozmaicającym te zabawy, są skoczne i żywe melodie, które podobają się dzieciom i sprawiają, ze nie nudzą się one podczas rymowania.

Odgrywanie prostych scenek

Innym typem zabawy, która stawia na kreatywność maluchów, jest wymyślanie i odgrywanie scenek. Dzieci mogą wówczas stworzyć własny, mały teatr, oczywiście tylko w języku angielskim. Scenki nie muszą obfitować w skomplikowane zwroty i wyrażenia, niczym wyjęte z wnętrza szekspirowskich dramatów. Celem takiej zabawy jest pokazanie dziecku praktycznego wykorzystania języka do przekazywania informacji.