Na co zwracać uwagę przy zakupie książeczki z obrazkami?

Zakup książeczki z okienkami może być prawdziwym wyzwaniem. W księgarniach pojawia się ich coraz więcej, co sprawia, że zdecydowanie się na jedną może być nie lada problemem. Warto jest więc dobrze zastanowić się nad tym, jak wybrać tę najlepszą. Na co zwracać uwagę?

Wiek dziecka

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy autor książki przeznaczył ją dla odbiorców w konkretnej grupie wiekowej. Najczęściej informacja o tym umieszczana jest na okładce książki. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, czy jest ona właściwą propozycją dla konkretnego malucha. Warto jest sugerować się tymi podanymi zakresami wiekowymi, bo zwykle są one ustalane na podstawie rozwoju dzieci. Dla młodszych maluchów książka z okienkami (https://tantis.pl/ksiazki-z-okienkami-c6179) może okazać się zbyt trudna, a dla starszych – nudna. Stąd też informacja o wieku powinna być pierwszą rzeczą sprawdzoną na okładce książki jeszcze przed jej zakupem.

Rozmiar książki

Książki mają różne formaty – od małych kieszonkowych aż po duże książki, które trudno zmieścić w torbie. Przed zakupem warto zastanowić się, jak książka będzie używana i czy jej rozmiar ma znaczenie. Jeśli ma to być lektura na wakacje czy do pociągu to zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać kilka mniejszych książeczek niż jedną dużą. Z pewnością schowanie ich w bagażu będzie łatwiejsze.

Część serii

Czasami książki są elementami większej serii. Jeśli tak jest, to warto od razu rozejrzeć się za pozostałymi tomami. W niektórych wypadkach tworzą one logiczną całość, która pozwala dzieciom stopniowo poznawać bohaterów i budować z nimi krok po kroku relację. Zdarza się, że takie książeczki realizują pewien program i mają na celu nauczenie dziecka krok po kroku jakiegoś zagadnienia. Przed zakupem warto się upewnić, czy wybrany tytuł jest książką samodzielną, czy też częścią większej całości. Oczywiście w przypadku książeczek dla dzieci nie jest to aż tak ważne jak w książkach dla dorosłych, ale i tak warto się upewnić po to, by jak najlepiej wykorzystać potencjał książeczki z okienkami dla malucha.