Na co zwracać uwagę podczas wyboru piżamy dla dziewczynek?

piżamy dziecięce My Basic

Jakość snu jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka, dlatego dobrym pomysłem jest zadbanie o odpowiednią bieliznę, która pozwoli dziewczynce na przyjemny i spokojny sen. Wybierając konkretny model piżamy, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim krój ubrania oraz materiał wykonania, który zapewnia wygodę podczas odpoczynku.

Jaka powinna być piżama na lato, a jaka na zimę?

Ubranka dla dziecka w okresie letnim powinny przede wszystkim lekkie i przewiewne, by skóra mogła swobodnie oddychać i się nie pocić. Dobrym wyborem może być bielizna bawełniana (ewentualnie z domieszką innych materiałów), ponieważ jest łatwa w utrzymaniu, a dodatkowo strój nie będzie krępował ruchów.

Na chłodniejsze miesiące lepiej jest wybrać modele z długimi rękawami i nogawkami, które zapewnią m.in. komfort termiczny, dzięki czemu dziecko lepiej zniesie chłodną porę. W tym przypadku powinno się zdecydować na polar lub miękką dzianinę, które doskonale się sprawdzą. Nie powinno się także zapominać o ciepłych skarpetkach do kompletu!

Jaki wzór na piżamce wybrać dla dziecka?

Po podjęciu decyzji odnośnie materiału piżamy można ze spokojem pozwolić dziecku samodzielnie wybrać wzór na ubranku według własnego uznania. Może zdecydować się na motywy związane ze zwierzętami, pojazdami albo uznać, że najlepszym wyborem będzie jednolita piżamka lub z kolorowym elementem (zobacz piżamy dla dziewczynek tutaj).

W sklepach online jest naprawdę sporo możliwości do wyboru, a dzięki nim dziewczynka będzie czuła się lepiej w nowej piżamie i z przyjemnością ją założy. Mimo wszystko warto cały czas mieć na oku jej wybór, by rozmiar był odpowiednio dopasowany, a materiał odpowiedni do danej pory.

Dlaczego wybór bielizny dla dziewczynki jest tak istotny?

To oczywiste, że sen jest bardzo istotny w rozwoju dziecka, dlatego trzeba zadbać o jego komfort, rozpoczynając od wyboru wspomnianej piżamy. Dobrze jest postawić na bieliznę dwuczęściową, która pozwoli na szybkie jej zdjęcie z powodu czynności fizjologicznych, a jednocześnie skutecznie ochroni organizm przed wychłodzeniem. Warto również zwrócić uwagę na pewne czynniki, takie jak:

  • dekolt powinien delikatnie układać się pod szyją i nie ograniczać ruchów.
  • wybranie modelu bez ściągaczy w rękawach oraz nogawkach, które mogłyby uciskać kończyny.
  • elastyczna gumka zadba o utrzymywanie się spodenek i jednocześnie nie będzie niczego uciskała.
  • zadbanie o brak szwów i innych dodatków, np. cekinów mogących utrudniać zasypianie.