Jakie są rodzaje spodni dresowych dla chłopców?

chłopiec w dziecięcych spodniach dresowych

Spodnie dresowe chłopięce są miniaturą spodni męskich, a różnica między nimi polega głównie na rozmiarze. Dla małych chłopców, którzy albo dopiero uczą się chodzić, albo uczęszczają do przedszkola, szkoły czy na plac zabaw, warto kupić spodnie w kolorach ciemniejszych, które nie będą się szybko brudzić.

Spodnie dla chłopca dresowe – z jakich mogą być materiałów?

Spodnie dresowe chłopięce uszyte mogą być z różnych materiałów, jednak najpopularniejsza jest bawełna. Spodnie dla chłopca bawełniane są miękkie, wygodne i delikatne. Polecane są do codziennego chodzenia, natomiast do uprawiania sportów są za słabe i mogą szybko się zniszczyć. Spodnie dresowe z weluru są nie tylko bardzo miękkie, ale również ciepłe i doskonale nadają się na zimę, lub na chłodną jesień. Spodnie dresowe ortalionowe są bardzo wytrzymałe i odpowiednie dla intensywnych zabaw w przedszkolu, szkole lub na placu zabaw.

Spodnie dresowe dla chłopca mogą być uszyte z połączenia różnych materiałów, z frotté lub z dodatkiem elastanu.

Jak dobrze wybrać rozmiar spodni dresowych?

Spodnie chłopięce basic powinny być luźne i w niczym nie krępować ruchów. Nie mogą być obcisłe, ani nie mogą też być za duże. Plusem spodni tego typu jest fakt, że mają one w pasie gumkę, dzięki czemu dopasowują się do każdej figury. Nogawki mogą być szersze, albo dopasowane, mieć na dole ściągacze lub nie. Modeli i fasonów jest bardzo wiele na rynku.

Z czym łączyć spodnie dresowe?

Spodnie chłopięce basic najlepiej łączyć z bluzami w podobnym stylu i kolorze. Wielu producentów szyje gotowe zestawy dresowe dla chłopców. Z dresowymi spodniami bardzo dobrze prezentować się będą bawełniane podkoszulki, czy grubsze, flanelowe koszule, zwłaszcza zimą.

Wybór odpowiednich spodni dresowych i dodatków do nich jest również uzależniony tym, do czego mają służyć. Spodnie dresowe chłopięce, w których właściciel będzie uprawiał intensywnie sport, powinny mieć specjalną wentylację oraz mocniejsze szwy i zestawiać je można z T-shirtami lub bokserkami. Spodnie dresowe chłopięce dostępne są w różnych kolorach.