Jakie rodzaje body dla dziewczynki i chłopca dostępne są w sprzedaży?

dziewczynka w dziecięcym body

Body dziecięce cieszy się dużym i niesłabnący zainteresowaniem już od dawna. Jego popularność wynika z niezwykłej funkcjonalności i uniwersalności. Rodzice cenią body dla niemowlaka za łatwość i szybkość ubierania oraz możliwość wygodnej zmiany pieluszki bez konieczności rozbierania całego dziecka.

Na jakie body dziecięce warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty różniące się fasonem, rodzajem wykończenia czy ceną. Body dla dziewczynki i chłopca wyposażone w krótki rękaw to propozycja na letnie i ciepłe dni. Co ważne, jesienią i zimą tego typu body może pełnić rolę bielizny zakładanej pod pajacyk czy bluzę. Body dziecięce z długim rękawem to z kolei propozycja na chłodne dni i noce, podczas których z powodzeniem może pełnić rolę wygodnej piżamki. Body dla dziewczynki i chłopca może wyróżniać rodzaj zapięcia. W sprzedaży dostępne są bowiem produkty zakładane przez głowę, posiadające zakładki lub zatrzaski, a także klapy czy krój kopertowy.

Czym cechuje się body kopertowe?

Tego typu produkt polecany jest szczególnie dla najmłodszych dzieci, których ręce i nogi są przykurczone. Taki krój ubrania ułatwia przebieranie malucha oraz szybką zmianę pieluchy bez konieczności rozbierania całego dziecka.

Kiedy warto wybierać body na zakładki?

Body z zakładkami to propozycja dla nieco starszych dzieci, które współpracują z rodzicami podczas ubierania. Tego typu ubranie zapinane jest jedynie w kroku, a na ramionach posiada zakładki, które ułatwiają przekładanie głowy dziecka.               

Kiedy sprawdzi się body zapinane na zatrzaski?

Tego typu body dla niemowlaków posiada zatrzaski na jednym z ramion. Ich rozpięcie ułatwia przełożenie głowy malucha, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego rozciągania tkaniny i nie wymusza odkrywania brzucha dziecka. Body może posiadać również zatrzaski na brzuchu, które upodabniają je do koszulek i bluzek przeznaczonych dla starszych dzieci. Body dla niemowlaka może być również zapinane na całej swojej długości. Tego typu rozwiązanie jest polecane dla najmłodszych dzieci, ponieważ jego zakładanie i zdejmowanie nie wymusza konieczności przekładania tkaniny wokół mało stabilnej głowy dziecka.