Jak wybrać odpowiednie kolczyki dla dziewczynki?

Rolę prezentów dla najmłodszych coraz częściej pełni biżuteria. Para wyjątkowych kolczyków to wspaniały prezent dla kilkuletniej dziewczynki. Takie akcesoria na pewno będą docenionym upominkiem na urodziny lub komunię. Aby prezent spodobał się dziecku, musi być przemyślanie dobrany. Jak wybrać kolczyki dla dziewczynki?

Wybór bezpiecznego materiału

kolczyki dla dziewczynki ze sklepu Marko
kolczyki dla dziewczynki w kształcie biedronki – źródło: Marko.pl

Poszukując wymarzonej pary kolczyków dla dziewczynki, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę bezpieczeństwo obdarowywanej. Niektóre materiały, takie jak nikiel, mogą wywoływać uczulenia. Surowcami bezpiecznymi dla skóry będą m.in. złoto, srebro, stal chirurgiczna i tytan. Kolczyki dla dzieci złote i srebrne będą wspaniałymi upominkami na szczególne okazje. Dzięki ich jakości i trwałości mogą być noszone przez wiele lat. Akcesoria z pozostałych bezpiecznych surowców sprawdzą się w roli drobnych upominków.

Wielkość i wzór kolczyków dziecięcych

Podczas poszukiwania kolczyków dla dziewczynek wyjątkowo istotne jest dobranie ich odpowiedniej wielkości. Należy wziąć pod uwagę wielkość płatków uszu kilkulatki. Biżuteria nie powinna wystawać poza granice małżowiny. Większe elementy mogłyby okazać się zbyt ciężkie i przeszkadzać noszącej je osobie. Jakie kolczyki dla dziewczynek z pewnością spodobają się młodej damie? Oferta różnorodnych wzorów jest bardzo bogata. Wybrać można eleganckie modele z perłami i błyszczącymi kamieniami lub ciekawe projekty do noszenia na co dzień. Popularne wzory to m.in. owoce, misie, kwiatki i gwiazdki. Zestaw biżuterii dopasowany do preferencji dziecka z pewnością okaże się trafionym prezentem.