Jak wybrać matę edukacyjną?

Niektórzy rodzice uważają, że mata edukacyjna dla dzieci to zbędny wydatek, ale warto je mieć, bo są niezwykle pomocne (znajdziesz w księgarni tantis). Wspomagają rozwój maluszka na wielu płaszczyznach. Przydadzą się dziecku zarówno kilkumiesięcznemu, jak i paroletniemu. Maty edukacyjne dla dzieci mają niezwykle pozytywny wpływ na ich rozwój psychoruchowy. Można je sprezentować już trzymiesięcznemu dziecku. Nawet jeśli początkowo maluszek nie będzie robił niczego więcej poza przyglądaniem się macie i zabawkom, to stanie się to dla niego bardzo ciekawym zajęciem. Maty edukacyjne pobudzają zmysły, z czasem dziecko zaczyna chwytać zwisające elementy i świetnie się bawić.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze maty edukacyjnej?

Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów mat edukacyjnych, różnią się one pod wieloma względami. Przy wyborze maty warto mieć na uwadze przede wszystkim:
• sposób jej wykonania,
• zabezpieczenia,
• rozmiar,
• dodatkowe elementy,
• funkcjonalność.

Podczas wybierania maty edukacyjnej niezwykle ważne jest to, z jakich została wykonana materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie sięganie po produkty z tkanin neutralnych, które odznaczają się trwałością. Istotne jest to, aby wszystko było starannie wykończone, wysoka jakość przełoży się na wydłużoną żywotność maty. Niezwykle ważne jest to, aby mata była odpowiednio odizolowana od podłoża. Godne polecenia są modele wykonane z pluszu, czyli materiału ciepłego przyjemnego w dotyku. Znaczenie ma również, aby wiele elementów w macie mogło być zdejmowanych i nadawało się do prania w pralce. Przełoży się to na zwiększony poziom higieny. Rozmiar maty należy dostosować do wielkości dziecka, jego wieku. Musi być wystarczająco duża, aby zapewnić swobodę ruchów. Lepiej kupić większą matę, dzięki czemu dziecko nie wyrośnie z niej zbyt szybko i posłuży mu przez długi czas. Istotne jest także to, w co została wyposażona mata. Popularne są modele z pałąkiem, na którym zawiesza się zabawki. W sprzedaży znajdują się nawet wielofunkcyjne maty, które mogą służyć przykładowo jako mini kojec czy tunel do raczkowania.