Jak wybrać idealny pajacyk niemowlęcy?

niemowlę ubrane w pajacyk

Bardzo wygodnym i funkcjonalnym wyborem pierwszej garderoby dziecka jest pajacyk niemowlęcy. Niemowlęce pajacyki to jednoczęściowe ubranie, zakrywające niemal całe ciało dziecka. Pajacyki niemowlęce w małych rozmiarach mają możliwość zakrycia rąk i nóg dziecka, te nieco większe wykończone są ściągaczami.     

Czym kierować się podczas wyboru pajacyka?

Pajacyki niemowlęce dostępne w sprzedaży różnią się kolorami, wzorami oraz ewentualnymi zdobieniami. Oczywiście wygląd pajacyka jest ważny, ale poza nim warto zwrócić uwagę również na inne cechy, takie jak: typ zapięcia czy rodzaj materiału.

Pajacyki niemowlęce – typ zapięcia

Niemowlęce pajacyki są bardzo funkcjonalnym ubraniem, które można bez trudu szybko zakładać oraz zdejmować. Jest to możliwe dzięki rozpięciu na całej jego długości. Może mieć ono postać suwaka lub napów. W pierwszym przypadku zamek musi być zabezpieczony przed możliwością podrażnienia skóry malucha, w drugim – napy nie mogą być wykonane z niklu lub innego materiał mogącego wywoływać reakcje alergiczne.

Pajacyki niemowlęce – ze stópkami lub bez

Jak wspomniano na wstępnie pajacyk niemowlęcy może posiadać wykończenie z gumki lub zaszyte nogawki. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się podczas bardzo ciepłych dni, drugie – podczas chłodu oraz w przypadku najmniejszych dzieci.   

Pajacyki niemowlęce – rodzaj materiału

Podczas wyboru ubrań dla dzieci należy zwracać uwagę na ich skład. Niemowlęce pajacyki muszą być uszyte z naturalnych materiałów, zapewniających właściwą cyrkulację powietrza. Pajacyk niemowlęcy może być wykonany na przykład z bawełny lub grubszego weluru.

Pajacyki niemowlęce – wybór odpowiedniego rozmiaru

Niemowlęce pajacyki nie mogą ograniczać ruchów dziecka. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe wpływają na pogorszenie komfortu malucha. W przypadku najmniejszych dzieci najbardziej popularnym rozmiarem jest 56. Warto posiadać również pajacyki niemowlęce w rozmiarze 62 dla nieco większych dzieci. W kolejnych miesiącach dziecko dość szybko rośnie i niezbędna jest wymiana ubrań na rozmiary 68 i 74.