Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego?

angielska flaga

Jak opanować gramatykę?

Wiele nawet dorosłych osób nie zna całkowicie gramatyki swojego ojczystego języka, a co dopiero jeśli mowa o drugim języku. Gramatyka jednak podczas egzaminów jest wymagana i, jakby nie patrzeć jest potrzebna, by móc opanować język w stopniu wyższym, aniżeli komunikatywnym. Jak więc ją zrozumieć? Przede wszystkim należy nauczyć się formułek. Na to nie ma innej rady. Następnie, gdy „wykucie” formułek na pamięć zostanie odhaczone, warto zainteresować się takimi ćwiczeniami jak:
– rozmowa – rozumieć, co ktoś mówi to jedno, natomiast mówić to drugie. Dlatego trzeba mówić, próbować nawet jeśli nie wychodzi z początku, ponieważ ćwiczenia pomagają obyć się w mowie w obcym języku.
– pisanie – krótkie historyjki, ćwiczenia na pisanie z podręczników – te zadania pomogą w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
– filmy – kto nie lubi filmów, prawda? Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego wcale nie musi być nudne. Wystarczy włączyć film w angielskim języku i włączyć napisy, jeśli to konieczne.

Jak uczyć się słówek?

Bez znajomości odpowiedniej ilości słówek, gramatyka na nic się nie zda. Jest to jednak dość żmudne zajęcie, dlatego mało kto lubi się ich uczyć. Można umilić to zajęcie poprzez kilka prostych sposobów. Po pierwsze, należy podzielić słówka do nauki na kategorie. Ułatwi to proces zapamiętywania. Do tego dodać fiszki, które uznawane są za jeden z najlepszych sposobów na naukę słówek. Po drugie, pomocny okaże się telefon. istnieje wiele aplikacji do nauki słówek. Działają głównie z wykorzystaniem fiszek. A za każde nauczone słówko otrzymuje się punkty, które są formą motywacji.