Idealna kołderka dla niemowlaka

kołderka dla niemowlaka

Kiedy na świat ma przyjść nowy członek rodziny, przed rodzicami pojawia się perspektywa kupowania wyprawki. Asortyment dostępny na rynku jest tak szeroki, że czasami trudno się na coś konkretnego zdecydować. Do kupienia jest tak wiele produktów, że warto zrobić sobie listę tego, co jest nam potrzebne. Jednym z elementów wyprawki jest kołderka, która powinna być specjalnie przystosowana dla niemowlaka.

Kiedy kupić kołderkę dla niemowlaka?

Podczas pierwszych tygodni życia kołderka nie będzie potrzebna noworodkowi – będzie on zawinięty w becik i dodatkowe nakrycie nie będzie wymagane. Kołderka zacznie być istotna w okolicach 5-6 miesiąca życia dziecka. Dużo zależy od tego, o jakiej porze roku urodzi się maluch – dzieci z początku roku kołdry będą używać dopiero w okolicach 9-10 miesiąca od narodzin.

Jaka powinna być kołderka dla niemowlaka?

Wybierając kołderkę dla niemowlaka czy dziecka, należy kierować się dwoma wytycznymi – jaki ma mieć wymiar oraz czym ma być wypełniona. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to na rynku dostępne są kołderki o kilku wymiarach. Mała kołdra dla niemowląt posiada wymiar 60×120 cm lub 80×120 cm i będzie idealnie pasować do najmniejszych łóżeczek. Średni rozmiar to 90×120 cm, a duży to 100×135 cm i jest używany w największych łóżeczkach.

kołderka dla niemowlaka

Jaki rozmiar będzie najlepszy? To zależy od indywidualnych preferencji rodziców, lecz warto zainwestować w średni lub duży wymiar, ponieważ mała kołdra dla niemowląt przyda się przez bardzo krótki czas. Dzieci szybko rosną i większa kołdra wystarczy na dłużej.

Jeśli chodzi o wypełnienie, to do wyboru jest wypełnienie naturalne (z puchu gęsi), syntetyczne oraz ekologiczne (np. z bambusem). Zaletą kołderek z puchem jest ich lekkość oraz dobra izolacja ciepła. Będzie to świetny wybór dla rodzin, w których nie ma alergików. Kiedy dziecko ma alergię, lepszym wyborem będzie kołderka z wypełnieniem syntetycznym, gdyż można ją prać w wysokich temperaturach.

Teraz wiadomo już, jaki rozmiar powinna mieć kołderka oraz z jakim wypełnieniem jest możliwa do kupienia, więc kompletowanie wyprawki nie będzie stanowić problemu.