Figurki marzeń

Zbieranie figurek kolekcjonerskich to bardzo popularne wśród pasjonatów hobby. Zarówno mali jak i Ci więksi uwielbiają różnego rodzaju figurki kolekcjonerskie. Są ich różne typy i rodzaje. Jakie? O tym będzie traktować poniższy artykuł. Jeśli więc jesteś zainteresowany tą tematyką ten tekst jest dla Ciebie. 

Na szczęście i powodzenie

Jednymi z najpopularniejszych figurek kolekcjonerskich są te zbierane ”na szczęście”. Do tego typu przedmiotów zaliczają się różnego typu słoniki i aniołki, zdarzają się też ceramiczne bądź wykonane z innych tworzyw podkowy. 

Produkcja tego typu figurek idzie pełną parą a sklepy z pamiątkami oferują całą masę tego typu przedmiotów. Jednak hobbyści zbierają najczęściej tego typu figurki z różnych krajów i produkowane przez renomowane zakłady ceramiczne. 

Figurki kolekcjonerskie postaci z filmów i bajek

Kolejną ważną branżą w jakiej produkuje się figurki dla kolekcjonerów są postaci z filmów i bajek. W ostatnich latach hitem okazały się na przykład figurki z filmów serii Gwiezdne Wojny. Obecnie moda minęła, ale kolekcjonerzy mają co zbierać bo jak policzono na świecie powstało kilka tysięcy serii figurek postaci z popularnej serii filmów opowiadających o odległej galaktyce. Sama postać małego Jody została uwieczniona kilkaset razy w różnych materiałach takich jak ceramika, drewno i dziesiątki rodzajów plastiku.

Równie dużą popularnością cieszą się figurki z animacji Marvela. Choć nie doczekały się aż tylu różnych serii to mimo wszystko również są zbierane i kolekcjonowane przez wielu hobbystów.

Figurki kolekcjonerskie dostępne na Pixel-Shop.pl