Ekologiczne bawełniane zasłony: zalety i właściwości

zaslony bawelniane

Zasłony bawełniane tworzą szczególną atmosferę w przestrzeni, nadając jej obraz i osobowość, dlatego poświęca się im szczególną uwagę przy wyborze wystroju wnętrz takich jak pokój dziecięcy.

W większości przypadków tkanina bawełniana jest używana do produkcji zasłon. I nic w tym dziwnego, bo bawełna to naturalny i przyjazny środowisku materiał, który produkowany jest z niezwykłej rośliny o tej samej nazwie. Dowiedz się w tym artykule, dlaczego bawełna jest tak wysoko ceniona. 

Zasłony bawełniane

Zasłony bawełniane (https://www.babymetka.pl/480-zaslony) to dobrej jakości, hipoalergiczna tkanina, przyjemna w dotyku o różnorodnych fakturach i kolorach. Bawełniane zasłony pasują do każdego stylu!

W tym artykule opowiemy Ci o zaletach zasłon bawełnianych i podamy szczegółowe informacje na ich temat. Materiał, z którego wykonane są zasłony, jest ważny zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci i osoby ze skłonnością do alergii. Ale wybór należy, jak zawsze, do Ciebie.

Ale to nie jedyne zalety, które sprawiają, że jest to najlepsza tkanina na zasłony. 

zasłony bawełniane

Tkanina bawełniana:

  • Spełnia kryteria środowiskowe;
  • ma estetyczny wygląd;
  • Łatwy do malowania;
  • Dobra przepuszczalność powietrza i zapewnia wentylację pomieszczenia, wymianę powietrza;
  • Ze względu na wytrzymałość włókien ma dobrą odporność na zużycie;
  • Nie powoduje alergii;
  • Dobrze nadaje się do prania i prasowania, nie wymaga specjalnej pielęgnacji.
  • Posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciąga kurzu, co jest bardzo ważne dla alergików i małych dzieci.

Charakterystyczne właściwości tkaniny

Tkanina bawełniana do zasłon jest niezwykle popularna, ponieważ jest bardzo trwała i odporna na ciepło, co oznacza, że zachowuje swoje właściwości nawet w podwyższonych temperaturach. Zajmujemy się sprzedażą tkanin już od kilku lat i można by rzec, że tkanina bawełniana w ostatnim czasie wyparła inne materiały z pozycji lidera i jest niezmiennie na szczycie listy najpopularniejszych tkanin. Syntetyki są coraz częściej wyrzucane z określonych powodów. Bawełna jest kupowana zarówno hurtowo jak i detalicznie. Tkanina bawełniana zamawiana jest do różnych celów: na łóżka dziecięce i dla dorosłych, do szycia ubrań, zabawek, szlafroków, na tapicerkę, na ręczniki i oczywiście na zasłony.