Egzamin ósmoklasisty – nigdy nie jest za późno na naukę

egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2023, tak jak poprzedni, odbędzie się na końcu maja. To doskonała okazja, by zakupić repetytorium 8-klasisty i powtórzyć najważniejsze zagadnienia testowe. Odpowiednich książek z pokazaniem krok po kroku na polskim rynku nie brakuje. Egzamin ósmoklasisty i testy można także ćwiczyć online, ponieważ nie brakuje arkuszy z poprzednich lat.

Egzamin ósmoklasisty, arkusze — skąd je brać?

W przestrzeni internetowej nie brakuje testów z zakresu egzaminów, które zostały przeprowadzone w latach ubiegłych. W 2023 roku uczeń ma do napisania trzy arkusze:

  • z języka polskiego,
  • z matematyki,
  • z języka obcego, np. angielskiego, rosyjskiego, czy niemieckiego.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie, bo choć nie ma minimalnego progu zdawalności, to wyniki są punktowane i brane pod uwagę przy przyjęciu do szkół średnich. Egzamin ósmoklasisty online pozwala sprawdzić na bieżąco swoją wiedzę bez wychodzenia z domu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ bardzo często poruszane zagadnienia są szczegółowo omówione i można krok po kroku prześledzić cały proces udzielenia odpowiedzi.

Arkusze na egzamin ósmoklasisty — online i stacjonarnie

egzamin ósmoklasisty

Oprócz tego, że istnieją repetytoria dla 8-klasisty to nauczyciele, egzaminatorzy pokusili się także o stworzenie autorskich arkuszy z przedmiotów, których wiedza będzie sprawdzana na egzaminie po zakończeniu szkoły podstawowej. Dzięki kompleksowej dawce wiedzy nie ma problemu z przygotowaniem się pod względem merytorycznym i formalnym do wypełnienia arkusza.