Dziecko w okresie infekcji

Kiedy zbliża się jesień, niemal każda mama drży o swoje małe dziecko zwłaszcza, jeśli poszło ono dopiero do żłobka lub przedszkola. Infekcja za każdym razem może zaczynać się inaczej: czasem od zwykłego kataru, a innym razem od podwyższonej temperatury.

Żeby wiedzieć, kiedy zacząć obniżać gorączkę, rodzic powinien wiedzieć, kiedy zacząć to robić. Powinien więc wiedzieć, czy dziecko ma stan podgorączkowy czy już temperaturę. Aby poznać konkretne wartości w tej materii, trzeba użyć termometru. Wygodnym rozwiązaniem jest Sanity Termometr Babytemp. Działa on na zasadzie zbliżeniowej, a wynik pokazuje się bardzo szybko po dokonaniu pomiaru. Co istotne, termometr jest dokładny, co jest istotne, kiedy chodzi o dziecko i jego leczenie. Dzięki temu wiadomo na pewno, czy obniżać temperaturę, czy nie. Czasem dziecko czuje się całkiem nieźle jeszcze przy gorączce wyższej, niż 38 stopni C.

Ktoś powie, że na rynku jest sporo termometrów podobnych do Sanity Termometr Babytemp, jednak nie wszystkie są tak dokładnie, jak właśnie ten konkretny model.

Mały, lekki i dokładny termometr przydaje się też w podróży – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każda infekcja w podróży to spory stres, ale wiedza nt. wartości temperatury pozwala obserwować jej przebieg i podejmować dalsze decyzje co do leczenia.

Kiedy pojawia się w domu małe dziecko, termometr do mierzenia temperatury to jeden z podstawowych elementów wyposażenia – powinien być zawsze pod ręką. Dzięki niemu łatwiej obserwować dziecko i jego stan ogólny.