Dziecko idzie do szkoły – jakie artykuły kupić?

akcesoria szkolne

Niedługo wybije pierwszy dzwonek. Taką przynajmniej mają nadzieję rodzice wszystkich uczniów. Nie wiadomo bowiem, co czas przyniesie. Czy koronawirus znowu nie spowoduje, że placówki oświatowe nadal pozostaną zamknięte. Jeśli jednak będzie jak dawniej, to każde dziecko (szczególnie to w podstawówce) musi mieć ze sobą odpowiednie artykuły szkolne.

Rodzicu, dobierz odpowiednią wyprawkę

Czas zatem zakupić przydatne artykuły. Ale zanim to się zrobi, warto wiedzieć, jak je wszystkie dobrać. Co sprawdzi się najlepiej? Oczywiście uczniowie w różnym wieku mają inne potrzeby.

Najważniejszy jest jednak plecak lub tornister, w którym owe artykuły można nosić z domu do szkoły. Dobry plecak, czyli podstawa wyposażenia uczniów, nie tyle powinien prezentować się estetycznie, co przede wszystkim nie może szkodzić zdrowiu. Musi być wygodny i
odpowiednio usztywniony na całej przestrzeni. Sama waga oraz kształt także są ważne (dobrane tak, aby pasowały do wieku i wzrostu). Przydadzą się również funkcjonalne kieszonki. No i konieczne będą elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo. W przypadku wspomnianych piórników, warto, aby były one niezbyt duże. Najlepiej w formie rozbudowanej. Z kolei zeszyt dla młodszych uczniów ma być cienki (16 kartek), bo piszą one niewiele. Dopiero w starszych klasach bardziej odpowiedni będzie taki, który ma twardą oprawę i minimum 32 strony. Skoro już jesteśmy przy zeszycie, to trzeba jeszcze dobrać odpowiednie akcesoria szkolne, jakimi są przybory do pisania. Może to być długopis lub pióro (dla starszego ucznia, jeśli potrafi się nim posługiwać).

Worki na kapcie

Poza plecakiem i wieloma akcesoriami szkolnymi, ważny jest również worek na kapcie. W nim przecież można nosić nie tylko buty na zmianę, ale również stroje sportowe. Dobrze, aby dziecko miało dwa worki, ponieważ często używane, szybko się brudzą. Materiał, z jakiego są wykonane, musi być łatwy do czyszczenia. Najlepiej, jeżeli będzie ciemny. Chodzi o to, by bez problemu usunąć z niego kurz. Istotne są również ich praktyczne funkcje, a więc możliwość prostego przenoszenia. Bardzo dobrym wyborem są te modele, które nie pozwolą na wypadnięcie zawartości (tutaj wystarczy mało skomplikowany system zaciskanego sznurka).