Czym kierować się, wybierając bluzy chłopięce?

zabawa rodziców z dzieckiem na podwórku

W sklepach odzieżowych dostępne są rozmaite bluzy chłopięce. Różnią się one fasonem, kolorem, materiałem z jakiego zostały wykonane oraz stylem. Jak zatem spośród tak wielu możliwości wyboru wytypować najlepszy wariant bluzy dla chłopca? Podpowiadamy. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z treścią naszego artykułu.

Jak wybrać odpowiedni model bluzy chłopięcej?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, bluzy dla chłopców dostępne są w wielu modelach. Można wybierać spośród tych wkładanych przez głowę, zapinanych na zamek lub guziki, z kapturem i bez niego. Każdy z wyżej wymienionych ma swoje atuty, toteż warto dokładnie przemyśleć, który okaże się najbardziej odpowiedni w użytkowaniu danego dziecka. Bluzy dla chłopców z kapturem doskonale sprawdzają się podczas chłodniejszych dni, gdyż umożliwiają ochronę głowy przed przemarznięciem lub zbyt silnym wiatrem. Jeżeli mowa o bluzach bez kaptura, to idealnie nadają się one np. pod kurtki zimowe. Ze względu na fakt, że każda bluza ma swoje zalety, warto wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w przypadku danego chłopca.

Bluzy z jakiego materiału są najlepsze?

Bez względu na to czy wybierane są t-shirty, czy basic bluzy, panuje powszechne przekonanie, że te wykonane z naturalnych materiałów są najlepsze. Skąd taki wniosek? Otóż wynika on z właściwości naturalnych tkanin. Są one delikatne dla skóry, a co za tym idzie, nie powodują podrażnień i zaczerwienień. Ponadto, nie wywołują reakcji alergicznych oraz zapewniają wysoki komfort termiczny. Wybierając bluzy basic czy jakiekolwiek inne, nierzadko można natrafić również na te, wykonane z materiałów syntetycznych. Te ostatnie mogą znajdować się w składzie ubrań, ale powinno być ich znacznie mniej, niż naturalnych tkanin.

Jak dobrać rozmiar bluzy chłopięcej?

Dzieci rosną bardzo szybko, toteż wielu rodziców decyduje się kupować im ubrania na tzw. „wyrost” czyli większe od tych, które aktualnie powinny nosić. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie, pod warunkiem, że zostanie zachowany umiar w tej kwestii. Odzież o rozmiar większa nie będzie znacząco różniła się od tej o właściwych wymiarach, jednak dwa lub trzy rozmiary więcej z całą pewnością sprawią, że dziecko nie będzie czuło się w nich komfortowo.