Czym jest Shinsei Mystery?

Shinsei Mystery to nic innego jak popularna magiczna kostka, czyli jedna z najciekawszych łamigłówek logicznych dla dzieci. Tajemnicza zagadka w kształcie sześcianu opracowana została w 1971 roku przez Naoki Yoshimoto, dlatego też potocznie nazywana jest po prostu „Yoshimoto Cube”.

Jak wygląda Shinsei Mystery?

Magiczna kostka z https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Magiczna-kostka/17 składa się z 8 pojedynczych sześcianów, które połączone są ze sobą za pomocą specjalnych zawiasów. Kostkę Shinsei Mystery bez żadnego większego problemu można składać jak zwykłą kostkę. Zewnętrza część pokryta jest zazwyczaj złotymi kwadratami, z kolei wewnętrzna część jest zbudowana ze srebrnych kwadratów, które dodatkowo mogą być zabezpieczone specjalną folią przezroczystą. Charakterystyczną cechą magicznej kostki jest to, że można ją otworzyć, dzięki czemu ukaże się wewnętrzna srebrna gwiazda, którą można w każdym momencie wyjąć. Obie gwiazdy to tak naprawdę dwie puste kostki. 

Jaką kostkę wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za oryginalną magiczną kostką od renomowanego producenta, która wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Tylko oryginalna kostka magiczna zapewnia niesamowitą jakość dotykową i hipnotyzujący design. Nie można zapominać również i o tym, że oryginalna magiczna kostka działa bardzo sprawnie i cicho, dzięki czemu można przy niej szybko się zrelaksować. Dla wielu osób jedyną barierą dla oryginalnej kostki będzie dość wysoka cena.