Czym charakteryzują się wysokiej jakości butelki jednorazowe do karmienia?

Butelki jednorazowe

Wybranie porządnej butelki do karmienia dziecka nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka. Aby wybrać porządną butelkę należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Jaki kształt?

Jeżeli chodzi o sam kształt butelek jednorazowych to tak naprawdę nie ma on żadnego większego wpływu. Dla małych dzieci najlepszym wyborem są oczywiście butelki profilowane, które zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w rączkach. Pamiętać należy jednak o tym, że tego typu butelki jednorazowe zdecydowanie trudniej jest wyparzyć. W zgięciach i zakamarkach profilowanych butelek mogą zbierać się bakterie.

Smoczek ma znaczenie

Wybierając butelki jednorazowe do karmienia niemowląt należy zwrócić szczególną uwagę również na smoczek. Dostępne na półkach sklepowych smoczki różnią się między sobą przede wszystkim przepływem, dlatego też smoczek należy dopasować umiejętnie do wieku dziecka. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się smoczki silikonowe. Jest to bardzo trwały i co najważniejsze bezpieczny materiał. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w komplet smoczków.

Butelki z systemem antykolkowym

Nowością na rynku są niezawodne butelki jednorazowe z systemem antykolkowym. Butelki tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby podczas karmienia samodzielnie się odpowietrzały. Godne polecenie są butelki ze smoczkiem w kształcie kobiecej piersi, dzięki którym dziecko nie będzie miało nawet najmniejszych problemów ze ssaniem.

Butelki jednorazowe

Jaka pojemność?

Jeżeli chodzi o rozmiar butelek jednorazowych do karmienia (https://milklab.pl/strona-glowna/30-zestaw-10szt-butelka-jednorazowego-uzytku-do-karmienia-i-przechowywania-pokarmu-50ml.html), to należy je oczywiście umiejętnie dopasować do wieku potomka. Noworodek jak łatwo się domyślić spożywa zdecydowanie mniejszą ilość pokarmu niż na przykład półroczne niemowlę. Przed wybraniem nowej butelki warto dokładnie zapoznać się ze standardami zalecanymi odnośnie karmienia niemowląt.