Podróż z dzieckiem to przygoda

0

Jakiś czas temu (w czerwcu dokładnie) rozmawiałam z Sylwią i Tomkiem, autorami strony Bodych Travellers. Z różnych względów nie wykorzystałam jej tak jak pierwotnie chciałam. Szkoda aby tak pozytywny i przemiły wywiad nie „ujrzał” światła dziennego. Ci ludzie mają wokół siebie niesamowitą energię. Potrafią zarazić pasją do podróżowania – takiego z dzieckiem jak i bez pociechy!

 

Pamiętacie mój wywiad z Sylwią z Bodych Travellers? Nie? To nadrabiajcie szybko zaległości i przeczytacie naszą rozmowę „Nielegalna imigrantka z indyjskiego serialu”. Jak nie teraz to później, może zachęci Was nasza nagrana rozmowa. Uprzedzam, to tak zwana surówka, „niedopieszczona” wersja. Stwierdziłam, że mimo to opublikuję efekty naszego spotkania z mikrofonem, bo szkoda żeby się zmarnowały 😉

dscn2178x

Sami o sobie napisali:

Kim jesteśmy? Zwykłymi Kowalskimi, którzy próbują żyć w niezwykły sposób.

Jestem szczęśliwą mężatką z 3-letnim stażem oraz mamą rocznego bobasa. Robię w życiu różne rzeczy, ale największą przyjemność sprawiają mi podróże. Od 10 lat staram sie odkrywać świat podczas bliższych i tych dalszych wypraw. Na karku mam już 29 lat i blisko 4o odwiedzonych państw na 5 kontynentach.

Pan Mąż również uwielbia podróże, ale planowanie pozostawia mi. Włącza się w momencie, gdy łamię głowę nad kosztami wyjazdu. Wtedy ma zawsze dla mnie dobrą radę: „Pamiętaj, że bliżej i taniej już nie będzie niż wtedy, kiedy będziemy na miejscu”. Mimo, że tylko dwa lata starszy ma już na koncie 60 krajów. Cóż …zaczął dość wcześnie. Już jako 6-latek zdążył zjechać połowę państw Ameryki Południowej.

Najmłodszy członek rodziny to nasza roczna córka. Nie wiemy, czy lubi podróżować, ale chyba wyjścia nie ma. Podczas wyjazdów sprawia wrażenie bardzo zadowolonej, a przyjaciele żartują, że zamiłowanie do wypraw dostała w genach.

Kierujemy się zasadą „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Nie siedzimy i nie czekamy aż spadnie na nas z nieba milion dolarów, abyśmy mogli wyruszyć na wyprawę. Po prostu to robimy. Czasem w lepszych, a czasem w gorszych warunkach. Ważne, że z plecakiem i razem, bo nie ma nic piękniejszego niż dzielenie się radością płynącą z podróżowania z ukochanymi osobami.

Miłego słuchania!!!!

Za pomoc w realizacji rozmowy wielkie podziękowania dla Krzyśka Kowalskiego!

 

 

About author

Karolina Jaskólska

Mama cudownego syna i cudownej córki, którzy są dla mnie całym światem. Z zawodu dziennikarka z wykształcenia medioznawczyni. Żeby oddychać potrzebuję: najbliższych sobie osób, marzeń (które powoli spełniam), celu (który łączy się ze spełnieniem marzeń) i czystego powietrza (którego coraz mniej…) Życzę sobie i czytelnikom przyjemnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że nie raz się spotkamy wirtualnie bądź w rzeczywistości.

No comments

SWAP PARTY edycja dziecięca

Mamo, Tato na pewno macie w domu niepotrzebne już ubranka i gadżety dziecięce. Wymieńcie je na coś nowego dla waszych pociech. Swap Party Dziecko już ...