Nawyki szczęśliwej rodziny

0
Oklepane, acz znaczące pytanie – jesteś szczęśliwa/szczęśliwy? Ileż razy je słyszeliśmy… A teraz, gdy jesteś mamą, tatą dochodzi jeszcze jeden mały znaczący wyraz. Teraz pytanie brzmi jeszcze mocniej – Czy Twoja rodzina jest szczęśliwa?
 
Stephen R. Covey autor bestsellerowych pozycji na temat przywództwa, rozwoju osobistego, napisał książkę „7 nawyków szczęśliwej rodziny”. Stworzył teorię 7 nawyków skutecznego działania. To siedem zasad bezproblemowego połączenia życia zawodowego i prywatnego. 
 
Oto one:
 
1.      Bądź proaktywny
2.      Zaczynaj z wizją końca
3.      Rób najpierw to, co najważniejsze
4.      Myśl w kategoriach wygrana-wygrana
5.      Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany
6.      Synergia
7.      Ostrzenie piły
 
WP_20151109_004

 

 
 
Dlaczego o nich wspominam? Bo na podstawie tych siedmiu pozycji powstała wspomniana wcześniej książka. Która swoją drogą jest do wygrania w konkursie na Facebooku bloga.
Jest to wartościowa lektura, biorąc pod uwagę ile osób boi się że posiadanie dziecka może zaburzyć zawodowy rytm. Jeżeli wszystko uda nam się połączyć, odkryć naprawdę ważne elementy, znaczące w naszym życiu poradzimy sobie bez trudu. Może otworzyć nam na niektóre rzeczy oczy. Tym bardziej, że autor ma dziewięcioro własnych dzieci i dużo wnucząt (około 50).
 
WP_20151109_006 (2)

 

Na początku ilość tekstu może przytłoczyć. Książkę można czytać długo, ale to ze względu na pomocne treści w niej zawarte. Nie trzeba oczywiście od razu wszystkiego zapamiętać i od razu realizować każde słowo. Wystarczy krok po kroczku, zrealizować choć jedną propozycję i będzie to już nasz sukces. Do tego po każdym rozdziale znajdziemy rady „jak przybliżyć treść rozdziału dzieciom/dorosłym/nastolatkom”. 
Polecam!

About author

No comments

Cisza, spokój, sielanka

Urlop, urlopik, urlopiszcze. Tym razem blisko Szczecina, bo w Krzemieniu nieopodal Ińska. Ale to nie problem, ważne żeby choć na chwilę uciec z miasta i ...