Franklin i konkurs

0

Tego uroczego żółwika chyba wszyscy kojarzą. Jego przygody wywołują uśmiech, a przy okazji uczą. Przykłady? „Franklin. Wielka księga przedszkolaka” – zobaczcie.

Wydawnictwo Debit, obdarowało mnie tym razem książką o przygodach sympatycznego żółwia Franklina. Szczerze mówiąc, bardziej kojarzyłam go z bajek w telewizji. Tym bardziej ucieszyłam się na wydanie papierowe. Do tego jeszcze fakt, że nie są to tylko opowiadania, a również gry i zabawy! Wszystko wytłuszczone dużymi literami na ponad dziewięćdziesięciu stronach. No i dużo kolorowych, ładnych obrazków. Czyli, mama czyta, dzieci oglądają 😉

Żółwik i wartości

Dzięki trzem historiom, które znajdziemy w lekturze dziecko uczy się podstawowych wartości. Niby wiadomo, a jednak. Pamiętajmy, że dla naszych pociech jeszcze nie wszystko jest takie oczywiste. Prosty język i przedstawienie problemu pozwala na utożsamienie się z małym bohaterem. Pokazuje pozytywy i negatywy danej sytuacji. Od bałaganu w pokoju po przybycie nowego kolegi do szkoły. Każde zwierze występujące w książce ma przypisane cechy ludzkie. Przykładowo Miś to łakomczuszek, a Łoś budzi postrach kolegów, bo jest od nich większy. Franklin odzwierciedla lęki i obawy dzieci. Niejeden przedszkolak zapewne przeżywa to co nasz bohater idąc pierwszy raz do szkoły czy przedszkola.

Nauka przez zabawę

Prócz ciekawych historii, książka zawiera propozycje zabaw. Po każdym opowiadaniu możemy zaproponować dziecku wspólne spędzenie czasu przy zgadywankach i kolorowankach. Pomaga to w rozwoju dziecka. Ileż to się słyszy o braku zrozumienia przeczytanego tekstu. Niejednokrotnie możemy znaleźć tu pomoc w ćwiczeniu tej umiejętności. No i oczywiście kolejna możliwość do spędzenia chwili z dzieckiem!

13436155_1278959268798330_616563485_n

KONKURS

I teraz rzecz najprzyjemniejsza. Jeżeli chcesz do swojej biblioteczki dodać książkę „Franklin. Wielka księga przedszkolaka”, zapraszam do udziału w konkursie! Zasady są banalnie proste!

  • Polub FB Małe i duże dziecięce podróże
  • Zostaw pod wpisem dotyczącym konkursu komentarz, w którym zaprosisz do zabawy jedną osobę.
  • Bardzo mi będzie miło jak udostępnisz informację na swoim profilu
  • Jeżeli nie masz FB, zostaw komentarz, w którym zaprosisz jedną osobę pod tym tekstem
  • No i milo mi będzie jak szepniesz czasem komuś o mojej stronie 😉
  • Udział w konkursie może wziąć każdy. Z każdej strony świata!

 

KONKURS TRWA OD 13.06.2016 DO 18.06.2016. LOSOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 19.06.2016

 

Powodzenia!

 

Franklin

 

About author

Karolina Jaskólska

Mama cudownego syna i cudownej córki, którzy są dla mnie całym światem. Z zawodu dziennikarka z wykształcenia medioznawczyni. Żeby oddychać potrzebuję: najbliższych sobie osób, marzeń (które powoli spełniam), celu (który łączy się ze spełnieniem marzeń) i czystego powietrza (którego coraz mniej…) Życzę sobie i czytelnikom przyjemnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że nie raz się spotkamy wirtualnie bądź w rzeczywistości.

Dziecko moli książkowych

Nigdy nie zapomnę, gdy podczas pierwszej ciąży postanowiłam przeczytać jeden z tych cudownych poradników dla przyszłych rodziców. W końcu wszystko ma być idealne, na tip ...