Jednak to nie takie trudne!

0

Jestem mięsożerna. Jednak nie należę do wielkich fanek szynek, kiełbas czy schabowych. Nie muszę jeść ich na potęgę i nie zawali mi się dzień, gdy nie skonsumuję mięsiwa. Wręcz przeciwnie, w mojej lodówce znajdziecie multum serów, jogurtów, warzyw i owoców.

Przyznaję, że wszelkie mięsne dania robię bardziej z przyzwyczajenia oraz braku czasu na kombinowanie. Łatwiej jest wyciągnąć piersi z kurczaka z zamrażarki, niż bawić się z ciecierzycą. Jednak powinnam napisać „było” zamiast „jest”. Zmieniłam swoje podejście do wegetariańskich i wegańskich dań, dzięki Primavice. Pomyślicie teraz „oho świetna reklama”. W sumie o to chodzi. Chciałabym przekonać Was abyście chociaż spróbowali. Od tego jeszcze nikt nie zginął. A ja też nie wyrzekam się tego, że czasem skubnę jakiegoś kabanosa. Stuprocentową weganką nie zostałam.

10847805_393946644119467_9018107377438717818_n

Kiedyś przysłuchiwałam się dyskusji na temat współczesnego jedzenia. Tak dumnie to nazwałam, bo cała rozmowa odnosiła się do tego, iż dziś dzieci nie wiedzą jak tak naprawdę smakują dane produkty. Wszędzie jest chemia, wszechobecne dodatki E. A jakby tak spróbować mleczka prosto od krówki, masełka ręcznie ubitego – to już smakowo by gorzej. Chciałam przetestować to na moich dzieciach. Nie zagraża to życiu, a może im zasmakuje! W ten sposób wyzerowaliśmy słoik masła orzechowego. Takiego wiecie, 94% orzechów, bez soli, cukru – zdrowy jak cholera. Z naleśnikami, bomba! Hummus tata zabrał do pracy i wrócił z marnymi resztkami, bo „nie mógł się oderwać”. Na szczęście, czym prędzej przejęłam paprykarz wegetariański. Chciałam sprawdzić czy przekonam się do czegokolwiek z „paprykarz” w nazwie. I tak, polubiliśmy się wzajemnie z tym produktem.

Obiady też doczekały się bezmięsnego wydania, mimo że podałam steki, a za drugim razem bitki. Zdjęć nie posiadam. Nie zdążyłam ich zrobić – wszystko zostało zjedzone zanim wróciłam z aparatem. To samo dotyczy ciasta. Dzięki orzechowemu miksowi nie musiałam babrać się z łupaniem tych smakołyków. Ależ wygoda!

Gotowce ułatwiają życie. Święta prawda. Mi dodatkowo pokazały, że wcale nie muszą źle smakować. Co najważniejsze, mogą być również zdrowe, zgodne z naturą. Zmotywowało mnie to do poszukania w wolnej chwili przepisów na dania wegetariańskie. Kto wie, może zostanę za jakiś czas wege matką!

W ramach ciekawostki: Na stronie Primaviki znajdziecie przepisy i porady co, jak i z czym najlepiej smakuje! Do dzieła! Smacznego!

About author

Karolina Jaskólska

Mama cudownego syna i cudownej córki, którzy są dla mnie całym światem. Z zawodu dziennikarka z wykształcenia medioznawczyni. Żeby oddychać potrzebuję: najbliższych sobie osób, marzeń (które powoli spełniam), celu (który łączy się ze spełnieniem marzeń) i czystego powietrza (którego coraz mniej…) Życzę sobie i czytelnikom przyjemnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że nie raz się spotkamy wirtualnie bądź w rzeczywistości.

No comments

Chwila wspomnień

Siedząc wieczorem i tak rozmyślając o wszystkim i o niczym, do głowy napłynęły mi nagle, a niespodziewanie ciążowe wspomnienia. Nie, nie te negatywne. Tych mam ...