1%

0
Nieuchronnie zbliża się czas rozliczeń podatku. Do 30 kwietnia powinniśmy złożyć PIT w odpowiednim do miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Tyle z oczywistych oczywistości 😉

 

Postanowiłam przedstawić Wam krótką listę Fundacji, miejsc i osób, którym możemy przekazać nasz 1%. Niezdecydowani znajdą może tam jakąś podpowiedź.
 

 

 

 

 

 

KRS: KRS 0000272024
AMICI STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO 0000144901
 
FUNDACJA „WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK” 0000261181
 
FUNDACJA NA RZECZ WSPIERANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI INTEGRACYJNYCH 0000100777
 
Leczenie Kordiana,Fundacja Serce Dziecka, KRS: 0000266644
 
Bartuś ma 2.5 latek , urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym. Dziecko wymaga stałej rehabilitacji i kontroli lekarskich , ponadto Bartuś ma osłabiony układ odpornościowy. Oto dane fundacji :
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
KRS: 0000186434, NIP: 767-15-85-965, REGON: 572125388
fundacja@fundacja-sloneczko.pl

Numer subkonta Imię Nazwisko Dodatkowe informacje
146/Z BARTOSZ ŻYCHOWICZ

 
 
 
 
Teraz coś z trochę innej beczki. 
Z racji, że jest to czysta podatkowa teoria w której nie czuję się najlepiej, a chciałabym przybliżyć zmiany w uldze prorodzinnej, będę cytowała treści ze strony: 
 
Z ulgi na dzieci w zeznaniu za 2014 r. skorzystamy na zasadach co najmniej tak samo korzystnych (a często korzystniejszych), co w roku poprzednim. Prawo do odliczenia oraz wysokość tego odliczenia wynika z tego, czy rodzic lub opiekun:
  • pozostaje w związku małżeńskim czy nie,
  • wychowuje jedno, dwoje czy troje lub więcej dzieci,
  • osiąga wysokie wynagrodzenie, czy też nie zarabia aż tak dobrze,
  • posiada oskładkowane umowy, z których uzyskuje wynagrodzenie, czy też nie płaci składek ZUS i zdrowotnych lub są one niskie.
Będą mogły skorzystać z niej wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), nastąpi też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc.
Jako że najlepiej podeprzeć się przykładem, oto on (z pierwszej podanej strony Internetowej):
Państwo Kowalscy osiągnęli łącznie dochód w kwocie 20.000 zł, a podatek wyniósł 2000 (po odliczeniu już składek na ubezpieczenie zdrowotne) i posiadają 3 dzieci.
Podatek do zapłaty jest znacznie niższy niż kwota przysługującej im ulgi z tytułu wychowywania dzieci. W zeznaniu za 2013 r. nadwyżka ulgi ponad wartość podatku do zapłaty przepadała (1892,2 zł). W zeznaniu za 2014 nie dość że kwota ulgi na trzecie dziecko została podwyższona, to jeszcze niewykorzystaną kwotę urząd skarbowy na wniosek zwróci Kowalskim (dodatkowe 2224,12 zł).
Wniosek o zwrot niewykorzystanej kwoty ulgi na dziecko dotyczyć może wyłącznie kwoty, która nie przekracza sumy:
  • składek ZUS (rozliczanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym),
  • składek zdrowotnych (rozliczanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym).
Jeżeli podatnik nie płaci składek ZUS lub zdrowotnych, lub też nie są one pobierane przez płatnika – zwrot ulgi nie będzie możliwy.

About author

No comments

Poczuj się jak Kim Kardashian

  Po spotkaniu Matki na Dzikim Zachodzie miałam przyjemność testować krem marki Mama Mio The Tummy Rub Butter. Nie będę ukrywała dwóch rzeczy. Po pierwsze ...